Bursa 16 Haber

Bursa 16 Haber
 • Rihanna Twitter’dan Bursa’lı genci takip ediyor
  Rihanna Twitter’dan Bursa’lı genci tak
 • Bursaspor’da kriz! Daum Enes’i idmandan kovdu
  Bursaspor’da kriz! Daum Enes’i idmanda
 • Rus kızlardan kıskanınca
  Rus kızlardan kıskanınca
 • Muhteşem yüzyıla bir transfer daha
  Muhteşem yüzyıla bir transfer daha
 • Tribünler ‘Ali İsmail Korkmaz’la yıkıldı
  Tribünler ‘Ali İsmail Korkmaz’la yıkıl
 • Başkan Körüstan’dan resmi açıklama
  Başkan Körüstan’dan resmi açıklama
 • Hürrem Sultan olarak gitti,Kösem Sultan olarak dönüyor.
  Hürrem Sultan olarak gitti,Kösem Sultan olarak dön
 • Adriana Lima Tv8′de programa başlıyor
  Adriana Lima Tv8′de programa başlıyor
 • Uludağ’dan İlginç Manzaralar
  Uludağ’dan İlginç Manzaralar
 • Bursa’lı Buse 10 bin fidanla unutulmayacak
  Bursa’lı Buse 10 bin fidanla unutulmayacak
Dr. Mustafa Şentop Basın Açıklaması Yaptı
Dr. Mustafa Şentop Basın Açıklaması Yaptı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde ve ardından yapılacak genel seçimlerde başörtülü adaylarının olacağını söyledi. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr....
28 Eylül 2013 10:51
Font1 Font2 Font3 Font4
Bursa 16 Haber
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde ve ardından yapılacak genel seçimlerde başörtülü adaylarının olacağını söyledi.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Şentop, partisinin Bursa İl Başkanlığı`nda düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
 
Yerel seçimlerin ileriki dönemler için belirleyici olacağının altını çizen Şentop, seçimlerdeki stratejilerini, “AK Parti`ye kalbiyle, gönlüyle itimat eden ama çeşitli sebeplerle başka partiye oy veren insanların oyuyla da destek vermesini sağlayacak çalışma yürütüyoruz” diyerek açıkladı. Şentop, aday adaylığı sürecinin 1 Ekim başlayacağını ve 1 Kasım`da sona ereceğini ifade ederken, görevlerinden istifa etmesi gerekenlerin bu süreçte, kamu görevlilerinin de 1 Aralık`a kadar istifa edebileceğini kaydetti.
 
TEMAYÜL YOKLAMALARI…
 
Temayül yoklamaları ve anketlerle netleştikçe adayları açıklamaya devam edeceklerini anlatan Şentop, “İyi belediyecilik yapabilecek, mahalli idarelerde daha fazla başarı sağlayacak arkadaşları tercih etmede iddialıyız. Her ilçe için belde için ayrı ayrı seçim stratejileri olacak. Partimizin temel siyaset anlayışını, temel felsefesini benimsemiş kişiler olmalı. Mahalli idarelerde belediye başkanlığını, belediye meclisi üyeliğini daha iyi yapanlar tercih edilecek. Biz teşkilatlarımızın başından itibaren görüşlerini alıyoruz. Teşkilatların belirlediği kişiler gösterilecek diye bir şey söylemek kolay değil. Teşkilatlarımızın istemediği aday gösterilmeyecektir” dedi. 
 
Şentop, yöneltilen bir soru üzerine başörtülü adayların olacağını belirterek, “Daha önce de vardı. Bu seçimde de olacak. Çok net olarak söyleyeyim. Daha erken ama 2015 milletvekili seçiminde de olacak” açıklamasında bulundu.
 
MUHALEFETE ELEŞTİRİLER…
 
Muhalefet partilerini yönelik de eleştirilerde bulunan Şentop, CHP`nin seçim stratejisini Fransız şirketinden aldığını belirtti. Şentop şöyle devam etti:
 
“Bu Fransız şirket onlara, ‘evlere girerken ayaklarınıza poşet takın` diyor. Fransız reklam şirketinden öğreniyorlar. Ama Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir ziyaretinde yine de eve ayakkabı ile girmiş. Poşet takmayı unutmuş. Her halde seçim takvimi başlamadığı için olabilir. CHP bir siyasi parti midir bu soru da ciddi bir soru. Ben Anayasa komisyonunu üyesiyim. Her gün tartışıyoruz. Biz karşımızda Atilla Kart ya da başkasını istemiyoruz, parti istiyoruz. Onlarda bir parti görüşü yok, herkes başka bir şey söylüyor. Son bir aydır da birbirleri ile kavga ediyorlar, biz ayırıyoruz onları. Ağır hakaretler ediyorlar. Olabilir ama parti olarak da görüş getirmelidirler.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa

(c) Copyright 2013 | bursa16haber.com
metin2 pvp serverler  pvp serverler